XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki w ZSOiT w Jeleniej Górze
„Warto wiedzieć więcej”.

Celem pierwszego dnia Festiwalu Nauki w ZSOiT była popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez dzielenie się wiedzą i tłumaczenie zjawisk przyrody w sposób prosty i atrakcyjny dla tych, którzy nie są naukowcami. Wykład prowadzony przez p. Danutę Lisowską na wesoło, a momentami nawet odlotowo miał na celu pomóc zrozumieć otaczający nas świat. W laboratoriach naszej szkoły odbyły się również warsztaty biochemiczne z elementami wykładu pt. „ Moc energii w biologii” przeprowadzone przez p. Edytę Jaguś. Tematyka warsztatów obejmowała interesujące zagadnienia z zakresu biologii komórki i jej metabolizmu. W ciekawym wykładzie pt.„Niewolnicy dopaminy czyli jak nie dać się uwięzić w uzależnienie od komputera i telefonu” poprowadzonym przez terapeutę i psychologa p. Danutę Sadownik uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, czym jest uzależnienie od komputera i telefonu, jakie są jego przyczyny i skutki a także jak temu zapobiec. W holu naszej szkoły czekały na wszystkich chętnych uczniów a w szczególności pasjonatów matematyki kolejne atrakcje – mogli sprawdzić się w rozwiązywaniu rebusów , krzyżówek i zadań sudoku opracowanych i przygotowanych przez p. Celinę Reich.