WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ JELENIEJ GÓRY

Decyzją Rady Miejskiej Jeleniej Góry 07 grudnia 2022 roku odbędą się w szkołach ponadpodstawowych i uczelniach naszego miasta wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Aby takie wybory przeprowadzić w naszej szkole Samorząd Uczniowski przyjmuje zgłoszenia do pracy w szkolnej Młodzieżowej Komisji Wyborczej. W punktach poniżej przeczytasz na czym polega praca Komisji, co i kiedy się odbywa:

  • do 28 października 2022 r. w siedzibie Samorządu Uczniowskiego lub u opiekuna SU (Piotr Łobocki) przyjmowane są zgłoszenia do pracy w Młodzieżowej Komisji Wyborczej (w przypadku większej ilości zgłoszeń niż 5 będzie losowanie składu)
  • 08 listopada (wtorek) 2022r. o godzinie 11:00 powołani członkowie Młodzieżowej Komisji Wyborczej biorą udział w szkoleniu (sala widowiskowa JCK)
  • do 18 listopada 2022r. rejestrują kandydatów do Młodzieżowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry (MRM JG)
  • do 21 listopada 2022r. publikują listę kandydatów do MRM JG
  • 07 grudnia 2022r. (środa) w godzinach od 8:00 do 16:00 nadzorują prawidłowy przebieg głosowania, ustalają wyniki i podają je do publicznej wiadomości.

OTRZĘSINY

W dniu 30.09 (tj. piątek) w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. O godzinie 12:00 na sali gimnastycznej rozpoczęła się prezentacja wszystkich klas. Każda z nich tańczyła i bawiła się przy wybranej przez nich muzyce wraz z wychowawcami. Następnie przedstawiciele klas wygłaszali wierszyki związane z ich profilem, klasą czy nauczycielami. Kolejną konkurencją był krótki quiz o naszej szkole. Pytania wydawały się proste, jednak niektórych naprawdę zaskoczyły. Dwoma pozostałymi zadaniami było rozpoznanie wybranych trzech przypraw oraz wypicie mleka na czas. Każda klasa bardzo dobrze poradziła sobie z konkurencjami. Na końcu zostały ogłoszone wyniki oraz wszyscy zatańczyli wspólną belgijkę. Zwycięzcami zostały ex aequo klasy 1c oraz 1d – bardzo gratulujemy. Dziękujemy wszystkim za wspólny udział w otrzęsinach oraz mamy nadzieję, że będziecie wspominać to wydarzenie bardzo dobrze.