Dzisiejszy dzień w ZSOiT obfitował w emocje. Jednym z wydarzeń, które miały dziś miejsce, była 10 edycja EGie – konkursu językowego dla szkół podstawowych. Niemalże 100 uczniów z Jeleniej Góry i okolic przyjechało stanąć w szranki. Jednak do ścisłego finału mogło się zakwalifikować tylko 10 najlepszych.

Na podium stanęli:

Język niemiecki:

1. Adrian Kucharski – Szkoła Podstawowa w Podgórzynie

2. Laura Bussek – Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

3. Marcel Singh – Szkoła podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

Język angielski:

1. Maria Pietruszka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

2. Wiktoria Maciejczyk – Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze

3. Szymon Klimek – Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze

Zwycięzcom GRATULUJEMY!

W organizacji konkursu wspomogło nas Stowarzyszenie Przyjaciół Erfstadt – Jelenia Góra, które było sponsorem głównych nagród,
i którego przedstawiciele zasiadali w komisji konkursowej. Na przybyłych uczniów czekały nie tylko zmagania konkursowe, ale również ciekawe warsztaty oraz kawiarenka, w której mogli odpocząć i się posilić.