W ramach akcji „Zadbajmy o Nasze Zdrowie” w ZSOiT  uczniowie kl.1c i 1b wraz z nauczycielami podpowiadają:W wolnym czasie idź do lasu po zdrowie, siłę i spokój! Poszukując równowagi, intuicyjnie kierujemy się ku naturze, w której możemy znaleźć ukojenie. Pierwszym krokiem do „zielonej terapii” może być po prostu wyjście na spacer do najbliższego parku. Oczywiście znacznie więcej korzyści dla zdrowia można uzyskać, planując regularne spacery po lesie. Leśne powietrze to kombinacja wielu niezwykłych substancji, które sprawiają, że wdychając je, wzmacniamy swoje zdrowie. Biorąc głęboki wdech – zwłaszcza tam, gdzie w przewadze występują drzewa iglaste takie jak sosna, jodła lub świerk, wprowadzamy do organizmu tzw. fitoncydy. To substancje wydzielane przez rośliny, które działają bakteriobójczo. Dzięki jonom ujemnym spacer po lesie działa  również energetyzująco, pozwala zebrać myśli i wprowadza nas w dobry nastrój.