Projekt Erasmus we Włoszech cały czas trwa. Dziś w naszej włoskiej szkole IIS Giordano Bruno w Perugii odbyło się spotkanie z przedstawicielem włoskiej organizacji „LIBERA”. Libera to sieć stowarzyszeń, wszelkich ruchów i związków, szkół, diecezji, parafii i grup harcerskich, zaangażowanych w walkę z mafiami, korupcją i przestępczością. To także wielki społeczny ruch, walczący o sprawiedliwość społeczną, poszukiwanie prawdy, ochronę praw, przejrzystą politykę, demokratyczną, legalność opartą na równości, żywą i wspólną pamięć o ofiarach mafii.
Jednym z głównych zadań Libery jest edukacja młodzieży, by miała odwagę przeciwstawić się mafijnym układom i tworzyć prawe społeczeństwo obywatelskie, które może żyć zgodnie z duchem Konstytucji. To spotkanie było dla nas zupełnie nowym, ale bardzo ważnym doświadczeniem.