Wróciliśmy do szkoły i od razu zabraliśmy się za kontynuację prac nad spektaklem “Przy drzwiach zamkniętych – piekło na zdalnym”. Nad projektem pracują uczniowie z naszej szkoły pod czułym okiem aktora z jeleniogórskiego teatru – Pana Jacka Paruszyńskiego. Premiera została zaplanowana na 18. października 2021 r. i odbędzie się na deskach Teatru im. C.K. Norwida. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli z naszej szkoły!

Kilka słów o spektaklu: Projekt składa się z autorskich monologów i dialogów napisanych przez uczniów, opowiadających o życiu na lockdownie, luźno nawiązujących do tekstu Sartre’a „Przy drzwiach zamkniętych” oraz “Fausta” J.W. Goethego. Znajdują się tu zarówno szczere opowieści o uczuciach jak i kreacje postaci, które pokazują szerszy kontekst problemów z jakimi zmaga się współczesna młodzież w tak trudnym momencie swojego życia, żyjąc przy okazji “w bardzo ciekawych czasach”. Naszą inspirację stanowił dramat J.P. Satrtre’a “Przy drzwiach zamkniętych” –
przedstawiający egzystencjalną wizję piekła, w której “piekło to inni”. Podczas naszych zajęć stwierdziliśmy, że też jesteśmy przy drzwiach zamkniętych, że w warunkach zdalnych – jesteśmy w odwróconym piekle Startre’a – gdzie piekłem staje się izolacja i brak innych.