Rusza kolejna edycja ekologicznych działań Młodzieżowej Grupy Ekologów w ZSOiT! Tym razem przyłączymy się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie świata-Polska 2021”.

 Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Kiedy 27 lat temu inicjowałam tę Akcję w Polsce, nie spodziewałam się, że dołączy do mnie tyle osób, firm, organizacji, szkół. Dziękuję, że w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Mira Stanisławska-Meysztowicz
Przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia
Inicjatorka Akcji w Polsce

 Ty też przyłącz się do akcji i pokaż, jak istotny jest szacunek do planety. Zachęcamy, by indywidualnie lub w małych grupach posprzątać okolicę, w której żyjemy. Może to będzie krótki spacer z psem albo kilkugodzinna wycieczka w lesie. Rozwiązań jest wiele. Ważne, by nie zapomnieć worków na śmieci. Dbanie o miejsce, w którym żyjemy to wyraz odpowiedzialności i świadomość tego, jak istotny jest szacunek do planety.

Myślę, więc nie śmiecę