20 listopada w rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, np. 19. listopada.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci będą podejmować wspólne działania i inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. 

Nasza szkoła przystąpiła do akcji obchodów organizowanej przez UNICEF !

Kolor NIEBIESKI jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Zachęcamy w dniu 19.11. 2021r. wszystkich uczniów i nauczycieli do ubrania się na NIEBIESKO. Przyłączmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

W piątek uczniowie klas będą  mieli możliwość wziąć udział w zajęciach dotyczących prezentacji UNICEFU nt. Praw Dziecka.

ZAPRASZAMY!!! Wolontariat szkoły.