W dniu 10 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Od rana zaplanowano działania na rzecz społeczności szkolnej. Przy wejściu do szkoły nauczycielom i uczniom zostały przypięte kotyliony  w biało-czerwonych barwach.

W auli szkolnej przygotowano wystawę „Pomiędzy Rosją a Niemcami ” , którą wykorzystywali nauczyciele historii podczas swoich lekcji, natomiast poloniści przeprowadzili  Dyktando Patriotyczne. Ponadto w głównym korytarzu szkoły została wyeksponowana wystawa plakatów wykonanych przez  uczniów pt. „ Niepodległa”.

Patriotycznym akcentem było odśpiewanie hymnu w plenerze przez wspólnotę  szkolną. Ponadto uczniowie wzięli  udział w happeningu-” Szalone lata dwudzieste”- polegającym na pokazie mody z okresu międzywojennego

Dodatkowo w każdej klasie na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się z prezentacją i filmem  „ Polskie drogi do Niepodległości”.