Zapraszamy do udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży zamieszkujących na Dolnym Śląsku, fotografujących telefonem komórkowym, tabletem lub innym urządzeniem mobilnym (kamera typu GoPro, dron, itp.).  Mogą wziąć w nim udział osoby w wieku do 16 lat (urodzone po 30.04.2005 r.).

Celem konkursu jest zaprezentowanie wizualnej wrażliwości dzieci i młodzieży na otaczającą je rzeczywistość oraz przedstawienie jej zapisów w postaci wystawy fotografii.

W czasach cyfryzacji fotografii, dostępności i łatwości rejestracji tego, co jest „obok” za pomocą chociażby telefonu komórkowego, dorośli mają możliwość obejrzenia świata z perspektywy bardzo młodego człowieka. Poznania jego sposobu widzenia, kadrowania obrazu, jego wrażliwości i tego, co dla niego jest najbardziej interesujące w najbliższym otoczeniu. Jest to również znakomita okazja dla młodych uczestników do poznania się nawzajem za pomocą porównania różnego, własnego sposobu patrzenia na świat. Tematyka zdjęć jest dowolna.

Regulamin i karta uczestnictwa jest umieszczona pod linkiem:

Najważniejsze wymagania:

  1. Nadesłanie DO PIĘCIU ZDJĘĆ o dowolnej tematyce w formie elektronicznej do dnia 8.05.2021 r. na adres konkurs.obokmnie@gmail.com oraz podanie zwrotnego adresu mailowego autora.
  2. Do maila ze zdjęciami należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia pobraną ze strony organizatora konkursu: www.jck.pl.
  3. Każde zdjęcie musi mieć w nazwie pliku imię i nazwisko autora, jego wiek oraz tytuł według wzoru:

imię_nazwisko_wiek _tytuł

Fotografie muszą mieć rozmiar MINIMUM 1500 pikseli (dłuższy bok).

Fotografie muszą być wykonane urządzeniem mobilnym: smartfonem, tabletem, dronem, kamerą sportową.