W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych otwarty został gabinet dentystyczny, świadczący bezpłatną opiekę stomatologiczną dla podopiecznych wszystkich jeleniogórskich placówek oświatowych. Jelenia Góra jest trzecim miastem na Dolnym Śląsku, które realizuje tego typu udogodnienie. Gabinet czynny będzie pięć dni w tygodniu, a z nieodpłatnych zabiegów korzystać będą mogli jeleniogórscy uczniowie i przedszkolaki. W tym celu wyremontowane i przystosowane zostały pomieszczenia szkolne w ZSOiT przy ul. Jana Pawła II 25. Wyposażono je w nowoczesny sprzęt do leczenia stomatologicznego. Zabiegi realizowane będą w oparciu o umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Gabinet prowadzić będzie firma Direct Medic, która już w ubiegłym roku szkolnym realizowała dla Miasta profilaktykę dentystyczną wśród jeleniogórskich uczniów w ramach tzw. „DentoBusu”. Dyrektorzy jeleniogórskich szkół i przedszkoli informować będą rodziców o możliwości skorzystania z bezpłatnej opieki dentystycznej dla dzieci. W tym celu również operator gabinetu przygotował specjalną prezentację, do zapoznania się z którą zachęcamy rodziców i opiekunów. Znajdują się w niej wszelkie niezbędne informacje dotyczące działalności gabinetu, możliwości skorzystania z jego usług, zapisów etc.

Prezentacja dotycząca zasad i rejestracji.