Dziś wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”! Już po raz siódmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania! Jednocześnie informujemy, że do honorowych patronów akcji dołączyło Ministerstwo Cyfryzacji!

Wśród patronów honorowych są także Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze wszystkich miast, w których wydarzenie będzie się odbywać.

W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 12 – 13 oraz 19 – 20 września w wybranych miastach w całej Polsce. Z uwagi na wyjątkową sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, oprócz warsztatów stacjonarnych, uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach.

“Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

– uczestnicy 7 – 9 lat: SCRATCH,

– uczestnicy 10 – 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

– uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

>>Harmonogram<<

>>Program wydarzenia<<

Każdy uczestnik musi się indywidualnie zarejestrować, aby wziąć udział w zajęciach. Zapisy właśnie wystartowały, liczba miejsc jest ograniczona.

http://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja. Zapisu można dokonać od poprzez stronę:

http://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

Tak, jak w poprzednich edycjach, także tym razem zapraszamy szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Koduj z Gigantami

W konkursie przewidziano nagrody dla szkoły, osoby, która wykona najlepszy projekt, oraz dla nauczyciela nagrodzonej osoby.

 

Dla szkoły:

  • 1 x laptop Dell Inspiron 3581 i3-7020U/8GB/240,

  • 3 x książki autorstwa założycieli szkoły Giganci Programowania “Młodzi giganci programowania. Scratch”; wyd. Helion. (do dyspozycji szkoły).

Dla osoby, która wykona najlepszy projekt:

  • 1 x klawiatura gamingowa Logitech G213 PRODIGY,

  • 1 x myszka gamingowa Logitech G502 HERO,

  • 1x Voucher na Semestralny kurs programowania w szkole Giganci Programowania.

 

Dla nauczyciela osoby, która wykona najlepszy projekt:

  • 1x tablet Huawei MediaPad T3 10 16 GB Wi-Fi.

Szczegóły konkursu – tematykę oraz zasady i terminy składania prac – prześlemy Państwu wkrótce.