W dniu 9 marca 2022r., w ramach współpracy naszej szkoły z ODK przy organizacji Festiwalu ZOOM, przybył do nas Artur Zaborski – dziennikarz kulturalny, krytyk filmowy oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Nasz wyjątkowy gość stale współpracuje z Nesweekiem, Zwiercadłem, Wirtualną Polską, Przekrojem, Wprost i polską edycją Vogue`a. Był również redaktorem Filmu, portalu Onet.pl i naczelnym Stopklatki.pl. Studiował filmoznawstwo i krytykę literacką na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ponadto przez wiele lat pracy zawodowej miał okazję rozmawiać z przedstawicielami świata kultury i sztuki. Przeprowadził wywiady m.in. z Sharone Stone, Nicole Kidman, Georgem Clooneyem, Tildą Swinton, Penelope Cruz czy Johnnym Deppem.

Istotnym elementem spotkania była droga zawodowa Artura Zaborskiego. Uczniowie i nauczyciele zadawali liczne pytania o wszystkie obszary pracy gościa – związane z filmem, podróżami oraz dziennikarstwem.

Z kolei filmowe i prasowe doświadczenia stały się punktem wyjścia do rozmowy o kinie irańskim, sztuce, cenzurze, hejcie i granicach wolności artystycznej.

Ze spotkania wszyscy wyszli w znakomitych humorach.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi oraz organizatorom!