Ostatnio odbyło się spotkanie terapeutki Stowarzyszenia „Monar” w Jeleniej Górze z młodzieżą naszej szkoły. Uczniowie zostali zapoznani z ciekawym projektem na wakacje. „Na wspólnej drodze – streetworking Jelenia Góra 2024” to program realizowany przez stowarzyszenie MONAR-Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii uzależnień w Jeleniej Górze z funduszy miasta Jelenia Góra. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, a jego działania mają charakter profilaktyczno-wychowawczy. 

Program zakłada:

– organizowanie zajęć (propozycje form spędzania czasu i wyboru zajęć uzależniane są od pomysłu młodzieży) 

– wsparcie – młodzież może porozmawiać o różnych trudnościach, z którymi się mierzy.

Gdzie można znaleźć w Jeleniej Górze streetworkerów ?

  • na terenie gdzie najczęściej spotyka się młodzież, czyli okolice Podwala, Błonie, Grzybek
  • streetworkerów inaczej pedagogów ulicy można rozpoznać po identyfikatorach
  • można również zarejestrować się do programu dzwoniąc do placówki Monar (75 647 33 90) lub przyjść osobiście (ul. Wolności 70).

Jeśli pojawią się jakieś pytania można skontaktować się z kierownikiem projektu: nr telefonu 785 434 259.

Pedagog – B. Fijałkowska