W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych przy Al. Jana Pawła II odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Jeleniej Górze wirtualnej strzelnicy. 

System działa w oparciu o wirtualną rzeczywistość, wykorzystując repliki broni strzeleckiej wyposażonej w urządzenia laserowe. Posiadają one certyfikat, który potwierdza, że są bezpieczne i emitują wiązkę światła
w paśmie niewidzialnym. Do dyspozycji są cztery stanowiska strzelnicze. Ze strzelnicy będą mogli korzystać uczniowie jeleniogórskich szkół, organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz obronności państwa oraz grupy zorganizowane. Decyzja o powstaniu strzelnicy wynika ze zmiany podstawy programowej, która wymaga wprowadzenia nauki strzelania. Naszym zdaniem strzelnica wirtualna spełnia jak najbardziej nasze oczekiwania i jest, co najważniejsze, bezpieczna dla uczniów. Poza tym jest przygotowana dla młodzieży, która z gier wirtualnych łatwiej przejdzie w system strzelania – tłumaczy Gabriela Bajek, departament edukacji w Jeleniej Górze. Wirtualna strzelnica będzie przede wszystkim służyć szkoleniu strzeleckiemu w pierwszych klasach jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych podczas realizacji przedmiotu ,,Edukacja dla bezpieczeństwa”.