Ostatnim wydarzeniem tygodnia patrona w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego był pokaz mody, gdzie uczniowie z trzech krajów wykonali ubrania z odpadów. Wcześniej odbywały się wydarzenia związane z chemią, ekologią, zajęcia sportowe i taneczne. Szkoła nosi imię Jędrzeja Śniadeckiego – wybitnego chemika doby oświecenia, twórcy pierwszego polskiego podręcznika chemii oraz podstaw polskiej nomenklatury chemicznej. Tydzień Patrona rozpoczął się od Dnia Otwartego dla uczniów szkół podstawowych. Dzień Dziecka uczniowie i nauczyciele popularnego „Chemika” uczcili biorąc udział
w zmaganiach sportowych (Dzień Sportu). Zarówno uczniowie liceum, jak
i odwiedzający szkołę ósmoklasiści, uczestniczyli w warsztatach chemicznych i mikroskopowych w szkolnych laboratoriach – powiedziała Małgorzata Pawlak, nauczycielka w ZSOiT. Ostatni dzień Tygodnia Patrona to Dzień Ekologii, podczas którego zaprezentowano recyklingowy pokaz mody, odbyła się sztafeta ekologiczna oraz wyłoniono zwycięzców Konkursu wiedzy
o Patronie. Pokazem mody z recyklingu kończymy Tydzień Patrona. Są u nas uczniowie z włoskiej Modeny, w ramach Erasmusa. Włączyliśmy do tego również grupę przygotowawczą z Ukrainy i stał się to międzynarodowy pokaz mody – powiedziała Beata Krop, wicedyrektorka ZSOiT. Do zrobienia strojów uczniowie używali plastikowych butelek, kartonów, folii bąbelkowej. W pokazie uczestniczą też uczniowie z Ukrainy i Włoch i to dobra okazja do integracji – powiedziała Aleksandra Gozdowska z klasy IIc, która przyznaje, że Tydzień Patrona to bardzo fajna inicjatywa, bo chodząc do szkoły im. J. Śniadeckiego warto wiedzieć kim był patron. Przez ostatnie dwa dni pracowaliśmy nad projektem ubrań i było bardzo fajnie. W takim pokazie mody jeszcze nie uczestniczyłam, ale kwestia ekologii jest u nas również ważna. W naszej szkole mamy np. dni ekologii, gdzie sadzimy drzewa, uczymy recyklingu – powiedziała uczennica z Włoch. Przy projektowaniu ubrań było bardzo fajnie i wesoło. Dogadujemy się z Polakami i Włochami po angielsku. W naszej szkole nie było takich pokazów mody, ale bardzo mi się podoba taka inicjatywa – dodała uczennica z Ukrainy.