Dzisiaj, 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja ta organizowana przez Amnesty International stała się już tradycją w „Chemiku”.

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie co rok ludzie łączą siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Piszemy już od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

Szkolna Grupa AI w ramach projektu przygotowała tegoroczne wydarzenie w naszej szkole. W sali konferencyjnej uczniowie przedstawili cel akcji oraz bohaterów tegorocznej edycji. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Najwięcej listów zostało napisanych w obronie Ciham Ali – dziewczyny, która w wieku 15 lat została aresztowana podczas próby ucieczki z Erytrei. Od tamtej pory słuch o niej zaginął. Maraton w naszej szkole jeszcze trwa, a mam już ok. 800 listów!!!

Organizatorzy