W dniach od 28 listopada do 8 grudnia  w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International, który jest największą globalną akcją na rzecz praw człowieka. W tym roku z entuzjazmem pisaliśmy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na losy naszych bohaterek i bohaterów min. z Polski, Białorusi, Brazylii, Mjanmy, Tunezji, Kirgistanu, itd. W poprzednich latach nasze prośby przyniosły efekty – uratowaliśmy kilka osób. Najwięcej  listów  zostało napisanych w sprawie Justyny Wydrzyńskiej z Polski (1606 listów)  i Rity Karasartovej z Kirgistanu (1158 listów). Zaangażowanie młodzieży w tym roku było olbrzymie (w sumie 4988 napisanych listów!).  Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord.

Dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom udzielającym się w akcji. Mały gest może znaczyć wiele! Pomagamy! Piszemy listy! Ratujemy życie! Pokazujemy dobre serca!