Młodzieżowa Grupa Ekologów ZSOiT zachęca do czynnego udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Krajobrazu.

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

Ideą tegorocznego Dnia Krajobrazu jest docenienie wartości dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich, które możemy nie tylko ogarnąć wzrokiem, lecz doświadczyć ich w pełni. Takie otwarte krajobrazy pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spełniają też ważne funkcje środowiskowe, takie jak ochrona przeciwpowodziowa, napowietrzanie miast i regulowanie temperatur. Co bardzo ważne, przestrzenie te są rezerwuarami różnorodności biologicznej.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie fotograficznym. Wykonane fotografie mają zobrazować piękno otaczającego nas krajobrazu, jego oryginalność czy nawet niezwykłość. Czas trwania konkursu od 13 do 27 października br.  Regulamin konkursu dostępny pod linkiem:

konkurs fotograficzny 2021 – regulamin.odt (sharepoint.com)

Wykonane zdjęcia przesyłamy drogą elektroniczną na adres fotokonkurs.zsoitjg@gmail.com