22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi

Niech ten miesiąc będzie czasem większej świadomości zagrożeń naszej planety. Lockdown zatrzymuje nas w domach, ale możemy ten czas wykorzystać na poszerzenie wiedzy. Przeczytaj artykuł, obejrzyj film, poszukaj w internecie materiałów związanych z ekologią, z ochroną środowiska, z życiem przyrody. Bądź bardziej EKO świadomy!                                                                                                                                

Międzynarodowy Dzień Ziemi po raz pierwszy odbył się w 1970 roku. 20 milionów Amerykanów wyszło wówczas na ulice, protestując przeciwko degradacji środowiska. Wyjątkowe święto ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

To sprawa która będzie zawsze aktualna, żyjemy na Ziemi, korzystamy z jej zasobów, ona nas żywi, obdarowuje nas warunkami w których możemy pracować, odpoczywać, cieszyć się życiem. Czy ten stan będzie trwał wiecznie, czy Ziemia wytrzyma wszystko to co człowiek jej „funduje”? Czy zauważamy jak zmienia się Ziemia w naszej najnowszej historii, jak zmienia się klimat, jakie zagrożenia pojawiają się z roku na rok?

Młodzieżowa Grupa Ekologów ZSOiT apeluje:

BĄDŹ ŚWIADOMY, BĄDŹ AKTYWNY, MYŚL I DZIAŁAJ DLA DOBRA NAS WSZYSTKICH.

Kwiecień niech będzie miesiącem większej świadomości ekologicznej. Nauczyciel Edyta Jaguś poleca:

David Attenborough „Życie na naszej planecie. moja historia, Wasza przyszłość” oraz najnowszy film pod tym samym tytułem

Bill Gates „Jak ocalić świat od katastrofy ekologicznej”

National Geographic – nr 04.2021  – Ziemia bez smogu

Green Film Festiwal – Vod Green Festiwal – filmy o tematyce ekologicznej w internecie

BBC Earth, WWF Polska