Wczoraj w ZSOiT gościliśmy jeleniogórską młodzież ze szkół podstawowych. Ósmoklasiści mieli okazję poznać nie tylko ofertę edukacyjną ale także nauczycieli, uczniów, klasy, bibliotekę, pracownie i laboratoria. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji. Były gry, quizy i zabawy, były eksperymenty chemiczne oraz różnego rodzaju działania artystyczne. Całość wydarzenia prowadzili uczniowie ZSOiT, oprowadzając młodszych kolegów, opowiadając im o szkole, jej codziennym życiu, o zajęciach pozaszkolnych, o panującej tu atmosferze. Można też było trochę lepiej poznać samego siebie. Uczniowie klasy psychologicznej przygotowali dla odwiedzających różnego rodzaju psychozabawy w postaci testów samooceny, poczucia własnej wartości, kreatywności czy osobowości. Dla zestresowanych były sesje relaksacyjne w specjalnie wyposażonym do tego pokoju. Z głośników dobiegały ciche dźwięki natury, śpiew ptaków, miękkie pufy zachęcały do wygodnego umoszczenia się, a starsi koledzy opowiadali o sztuce redukcji stresu i utrzymywaniu dobrostanu psychicznego. Dla żądnych sprawdzenia się w testach „wiedzy z przymrużeniem oka” można było rozwiązywać zagadki, łamigłówki, rebusy przyrodnicze i językowe. Uczniowie klasy językowo-artystyczna zaprezentowali też fragmenty przedstawienia teatralnego „Przy drzwiach zamkniętych”, którego w całości są autorami.