W środę 15 marca 2023 uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie Erasmus+ w Bolonii uczestniczyli w audycji radiowej, którą prowadzili uczniowie włoskiej szkoły Aldini – Valeriani. Audycja odbyła się w ramach zajęć Web Radio. LookUpRadio to radio stworzone przez uczniów tej szkoły, w którym można wypowiedzieć się na każdy temat. Nasza młodzież mogła przedstawić swoją opinię na temat pobytu w Bolonii, ulubionej muzyki czy ulubionych filmów fantastyczno naukowych posługując się językiem angielskim lub włoskim. Natomiast w czwartek, uczniowie z Polski i z Włoch wraz z opiekunami gościli z wizytą w Muzeum Techniki (il Museo del Patrimonio Industriale) w Bolonii. Muzeum dokumentuje, wyświetla istotne informacje/obrazy oraz przekazuje z pokolenia na pokolenie historię ekonomiczno-produkcyjną Bolonii i okolic od Średniowiecza aż do współczesności.