29 października 2019 r. grupa 18 uczniów ZSOiT, pod opieką  nauczyciela fizyki pani Wioletty Kowczy, odwiedziła JZO S.A. w  Jeleniej Górze.
W trakcie dwugodzinnej wizyty w zakładzie uczniowie zapoznali się z historią JZO oraz obecnie proponowanym asortymentem, co w wykładzie zaprezentował pan Piotr Kasjaniuk – Kierownik Technologii i Wdrożeń/Zastępca Managera Działu Wsparcia Produkcji.
Uczestnicy spotkania poznali spółkę akcyjną JZO S.A jako pracodawcę – wymagane od pracowników kwalifikacje oraz proponowane im warunki socjalne, co przedstawiła i szeroko objaśniła paniJoanna Konczalla ( HR Business Partner)oraz dodała:

„Wizyta uczniów ZSOiT to jedno z działań JZO S.A. wpisujących się w realizację naszej grupowej wizji poprawy jakości życia poprzez poprawę widzenia. Chcemy szerzyć w    świadomość, jak ważne jest dobre widzenia i na jak wiele obszarów naszego życia się przekłada. Naszym celem oprócz dostarczania zaawansowanych technologicznie produktów, jest również edukacja z zakresu optyki, dlatego chcemy rozszerzyć nasze działania i wspomóc w tym zakresie środowisko szkolne.”
Następnym etapem wizyty było zwiedzanie linii produkcyjnej zakładu, gdzie uczniowie mogli zapoznać się krok po kroku z technologią wytwarzania soczewek produkowanych w JZO. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć pracujące maszyny, mogli porozmawiać z pracownikami oraz dokładnie zobaczyć i dotknąć produktów po kolejnych etapach obróbki. Przewodnikiem młodzieży po produkcyjnej części zakładu był pan Piotr  Kasjaniuk.

Uczniowie uznali, że praca optyka jest ciekawa i pełna świetlanych perspektyw, dlatego

w ofercie rekrutacyjnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w roku szkolnym 2020/2021 przedstawiony zostanie nowy zawód, pod patronatem JZO S.A. – TECHNIK OPTYK.