W dniu 17. 09.2019 r. uczniowie klasy 3a, 3b, i 3d uczestniczyli we Wrocławskim Salonie Maturzystów,  który odbywał się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu. Swoje stoiska z ofertami edukacyjnymi prezentowały uczelnie z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Szczecina, Poznania, Łodzi, Zielonej Góry, Opola, Wałbrzycha, Dęblina. Na salonie, nasi przyszli maturzyści mogli porozmawiać z przedstawicielami i studentami  uczelni z całej Polski. W czasie rozmów uzyskali informacje o kierunkach studiów, zasadach rekrutacji oraz bezpłatnie otrzymali Informator dla Maturzystów i ulotki. W trakcie powrotu do Jeleniej Góry wielu uczniów podkreślało znaczenie tej wycieczki. Otóż liczyła się dla nich „możliwość rozmowy twarzą w twarz z przedstawicielami uczelni, dzięki czemu mogli uzyskać takie informacje, których nie można znaleźć w internecie”.

Opiekunami byli: p. W. Kowcza, p. B. Polowczyk, p. K. Koper.