W środę, 29 stycznia, w ramach programu „Szkoła zimowa – Ukraina 2020”, po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole studentów i wykładowców z Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Po krótkim spotkaniu z panią dyrektor, Elwirą Kozak, goście wzięli udział w kilku lekcjach i warsztatach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Były to warsztaty psychologiczne prowadzone przez panią pedagog, Bożenę Fijałkowską z klasą 1dp i warsztaty tworzenia świec prowadzone przez panią Edytę Jaguś wraz z klasą 3 technikum.
Podczas lekcji języka polskiego u pani Barbary Kuźmińskiej zatytułowanej „Porozumienie i nieporozumienie w języku”, ukraińscy uczniowie i nauczyciele mogli sprawdzić swoją znajomość i zrozumienie naszego języka pracując z uczniami klasy 1eg i rozwiązując przygotowane zadania dotyczące funkcji językowych w tekstach. Natomiast na zajęciach z panią Beatą Ostrowską i z klasą 2 technikum grupa miała okazję wzięcia udziału w próbie spektaklu pt. „Brat naszego Boga”.
Studenci wraz z wykładowcami chętnie skorzystali również z naszego lodowiska, sali relaksacyjnej oraz zwiedzili budynek szkoły.
Goście byli niezwykle zadowoleni z wizyty w naszej szkole i żegnając się panią dyrektor serdecznie podziękowali za ciepłe przyjęcie i przeprowadzone dla nich lekcje i warsztaty.