Dnia 24 marca 2018 r. w  Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze odbyły się warsztaty chemiczne dla klas trzecich Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.
Warsztaty rozpoczęły się zapoznaniem gimnazjalistów z wyposażeniem laboratorium i  przepisami BHP. Pod opieką Pani Ewy Piotrowskiej i uczniów kl. 4tc technikum chemicznego w ZSOiT  gimnazjaliści przeprowadzali bardzo ciekawe doświadczenia chemiczne, które były dla nich znakomitym sposobem na powtórkę i utrwalenie wiadomości z chemii, przed czekającym ich w kwietniu egzaminem gimnazjalnym.
Po ćwiczeniach w laboratorium, które bardzo im się podobały , gimnazjaliści zostali zapoznani z bazą szkoły. Starsze koleżanki z ZSOiT odpowiadały na wiele pytań związanych z ich szkołą, ponieważ trzecioklasiści z gimnazjum w najbliższym czasie muszą dokonać wyboru szkoły średniej.
Wszyscy dobrze się bawili, mile spędzili czas w gronie znajomych, a także nowo poznanych koleżanek z ZSOiT i równocześnie dużo się nauczyli.
Nauczyciel chemii Ewa Piotrowska