W ramach programu „Cały ten jazz 2019” we wtorek w naszej szkole miały miejsce warsztaty jazzowe inaugurujące Krokus Jazz festiwal. Zespół Boundary Jazz Quintet, porwał młodzież i nauczycieli w swingowo bluesowe klimaty jazzu. W ramach współpracy z Jeleniogórskim Centrum Kultury uczniowie naszej szkoły są wolontariuszami w trakcie Konkursu. W tym roku  Pan  Jarosław Gromadzki, Dyrektor JCK przekazał 10 wejściówek na czwartkowy koncert Jazzblaster ( rozeszły sie jak ciepłe bułeczki :)).
Zapraszamy wszystkich na koncerty w JCK- warto!!!
poniżej program  Powiew Młodego Jazzu- koncerty konkursowe
Koncert konkursowe odbywać się będą w sobotę i niedzielę (19-20 października), od godziny 12.00 do ok. 16.00 w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej. Na konkursowej scenie rywalizować o laur „Złotego Krokusa” będzie piętnaście formacji z Polski i Niemiec wybranych spośród kilkudziesięciu zgłoszeń. Uczestnicy konkursu prezentują bardzo wysoki, profesjonalny poziom. Jest już tradycją, że uczestnicy i laureaci „Krokusa” to muzycy bardzo szybko zyskujący popularność, odnajdujący się w profesjonalnych i uznanych w Polsce i na świecie projektach muzycznych. Ich występy to gratka dla publiczności, tym większa, że wstęp na przesłuchania konkursowe jest bezpłatny!
W Sobotę (19.10.) zaprezentuje się osiem zespołów:
Jan Szkudlarek Collectiva
Jah Trio
Piotr Szlempo Quintet
Kwintet Kuby Junga
Hetehenaga
White Collar Crime

oraz dwa niemieckie zespoły:
SKlation
Daniel Tamayo Quintet.

W Niedzielę (20.10.) na tej samej scenie pojawi się siedem zespołów:

Damian Hyra Quartet
Michalska – Jarzmik Quintet
Gniewomir Tomczyk / Quintet
Jakub Paulski Trio
O.N.E. Quintet

oraz dwa niemieckie zespoły
Take 4
LUT

Zapraszamy