Pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Europejski Dzień Języków w ZSOiT.

Było kolorowo i wesoło. Drzwi do sal wszystkich lekcyjnych zostały obklejone przygotowanymi przez uczniów plakatami związanymi z krajami europejskimi  i językami, którymi się w nich posługuje. Można więc było poznać wiele przydatnych ciekawostek i zwrotów w różnych językach:  co oznacza „polako” w Chorwacji, jak życzyć „smacznego” w Kazachstanie, jak powiedzieć „Dzień dobry” i „Dobry wieczór” na Cyprze lub policzyć do trzech po irlandzku.

Była również możliwość poćwiczenia języka na rozlicznych łamańcach językowych oraz szansa, aby spróbować przeczytać i napisać gruzińskie wyznanie miłosne – მიყვარხარ.

Podczas przerw szkolny radiowęzeł puszczał piosenki  z różnych z różnych krajów Europy, a uczniowie  mieli okazję przybliżyć sobie języki europejskie biorąc udział w quizie, który polegał na uzupełnieniu karty z pytaniami  –

co oznaczało spacer po całej szkole w celu odnalezienia plakatów na których znajdowały się odpowiedzi na pytania quizowe J J J

Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie i poprawnie odpowiedzieli na pytania, będą mogli uzyskać dodatkowe punkty z wybranego języka obcego.