Dnia 25 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze obchodziliśmy Pancake Day czyli Dzień Naleśnika. Pancake Day to brytyjski odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku. Jest on świętowany w przeddzień Środy Popielcowej.Zwyczaj ten zapoczątkowała pewna dama, która obawiając się spóźnienia do spowiedzi pobiegła do Kościoła z patelnią, na której piekł się naleśnik. Na pamiątkę tego dnia do dziś odbywają się biegi z naleśnikami.

Dzień Naleśnika stał się popularny w wielu miejscach na świecie.  W tym roku, po raz pierwszy nasza szkoła skorzystała z okazji, aby przypomnieć o istnieniu tej anglosaskiej tradycji. Uczniowie przygotowali mnóstwo słodkich i pachnących naleśników. Nie zabrakło konfitury, nutelli, bitej śmietany oraz syropu klonowego. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się wieku ciekawostek związanych z obchodami tego dnia. Znajdowały się one na drzwiach klas szkolnych. Tym słodkim dniem zapoczątkowaliśmy w naszej szkole kolejną ciekawą i smaczną tradycję, a młodzież utożsamiła się choć na chwilę z kulturą Wielkiej Brytanii.

Organizatorkami wszystkich wydarzeń w ramach Pancake Day były nauczycielki języka angielskiego – Joanna Figel oraz Ewa Kamieniecka.