5 października 2018 członkinie koła artystyczno-lingwistycznego z naszej szkoły (DT 2ta, LŻ 3ta, WB 1a, JP 3e) wzięły udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez Pana Seweryna Swacha w Osiedlowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się z najpopularniejszymi nurtami w malarstwie współczesnym, analizowali techniki i strategie artystyczne oraz rozpoznawali i stosowali w praktyce twórcze rozwinięcie oryginalnych zasad i trików, którymi posługują się malarze współcześni (takich jak spin painting, malarstwo punktowe, malowanie po fotografii etc.). Każdy z uczestników miał okazję wykonać obrazy, które wkrótce zostaną wystawione w galerii BWA w Jeleniej Górze. Naszym młodym artystkom już teraz gratulujemy pierwszej wystawy prac i zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy – szczegóły wkrótce.